top of page

3600 EK GÖSTERGE İÇİN SES GETİRECEK EYLEM!

      Siyasetten Uzak Bağımsız Sendikalar Olarak; ÜNİ-PER-SEN, TEÇ-SEN, AES, ADALET-SEN, SİME-SEN, TÜM-SAĞLIK-SEN Büyük Katılımıyla 3600 Ek Göstergenin Artık Kamu Çalışanlarının tümüne verilmesinin Kaçınılmaz Bir Hak Olduğunu Bir Kez Daha Meydanlardan Tek Ses Olarak Haykırdık.

     19 Ekim Çarşamba 2022 Tarihinde Saat 12:30’da Ankara GERÇEKLEŞEN “3600 EK GÖSTERGE HERKESE” Eylemimize Destek ve Katılımlarını gösteren herkese Teşekkür Ederiz.

      Sendika olarak sorunlarımız çözülene kadar tüm platformlarda mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz… Üniversite Çalışanları kendi sendikasında kendi evinde toplanıyor...

ÜNİ-PER-SEN

BASIN AÇIKLAMASI- 19/10/2022-12:30

DEĞERLİ KAMU ÇALIŞANLARI, DEĞERLİ BASIN MENSUPLARI

       MEMUR BUGÜN EVİNE EKMEK GÖTÜRMEKTE ZORLANIRKEN, AMACINDAN ÇIKAN SİYASİ SENDİKAL SİSTEMİN MEMURU DÜŞÜRDÜĞÜ BU DURUMDAN KURTARMAK, MUTLU VE HUZURLU BİR ÇALIŞMA ORTAMI SAĞLAYABİLMEK İÇİN MÜCADELEYE DEVAM EDİYOR, ALANLARI BIRAKMIYORUZ.

         BİLİNDİĞİ ÜZERE; 3600 EK GÖSTERGE ÇALIŞMASI HAZİRAN AYINDA MECLİSTE ONAYLANARAK YASALAŞMIŞTI. BİZ O GÜN DE BU DÜZENLEMENİN YETERSİZ OLDUĞUNU, YAPILACAK ÇALIŞMADA TÜM MEMURLARA 3600 EK GÖSTERGENİN VERİLMESİ GEREKTİĞİNİ İLGİLİ KURUMLARA İLETMİŞTİK. BUGÜN DE BU DURUMUN KAMU ÇALIŞANINI NE KADAR HUZURSUZ ETTİĞİNİ YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ. BU DÜZENLEME İLE YÖNETİCİ GRUBUNDA OLAN ŞEFLER, TEKNİK HİZMET SINIFINDAKİ TEKNİKERLER, GENEL İDARİ HİZMET SINIFINDAKİ MEMURLARIN BEKLENTİLERİ BOŞA ÇIKMIŞ, KAMUDA İŞ BARIŞI BÜYÜK YARA ALMIŞTIR. BİZ BURADAN SESLENİYORUZ; GELİN YOL YAKINKEN, YASANIN YÜRÜRLÜK TARİHİ OLAN OCAK AYINDAN ÖNCE BU SORUNA ÇARE ÜRETELİM, TÜM MEMURLARA 3600 DİYEREK KAMUDA ADALETİ SAĞLAYALIM.

    AYRICA; GEÇTİĞİMİZ ŞU GÜNLERDE ÇALIŞMALARINA BAŞLANAN 4B'Lİ ÇALIŞANLARA KADRO DÜZENLEMESİNDE YENİ MAĞDURİYETLERE SEBEBİYET VERMEME ADINA TÜM SÖZLEŞMELİ ÇALIŞANLARIMIZA ŞARTSIZ KADRO VERİLMESİNİ TALEP EDİYORUZ.

          BUNUN YANI SIRA 1965 YILI ŞARTLARINA GÖRE OLUŞTURULAN, ARTIK KADRO KARŞILIĞINI KAYBEDEN YARDIMCI HİZMETLER SINIFININ KALDIRILARAK EĞİTİM DURUMUNA UYGUN KADROLARA GEÇİŞİNİN SAĞLANMASI, HEM ÇALIŞANLARIN BEKLENTİSİ KARŞILANACAK, HEM DE KAMUDAKİ PERSONEL VERİMLİLİĞİNİN SAĞLANMASI ADINA ÖNEMLİ ÇALIŞMA OLACAKTIR.

    ÜNİPERSEN OLARAK BİR AY ÖNCE YÖK ÖNÜNDE İFADE ETTİĞİMİZ SORUNLARIMIZI BURADAN BİR KEZ DAHA SESLENMEK İSTİYORUZ;

ÜNİVERSİTE İDARİ PERSONELİNİN TAYİN SORUNUNA İLİŞKİN YAPILACAK OLAN ÇALIŞMANIN BİR AN ÖNCE BAŞLATILMASI VE YÜKSEK ÖĞRETİM TAZMİNATININ İDARİ PERSONELE DE VERİLMESİNİ TALEP EDİYORUZ.

KAMU ÇALIŞANLARI ADINA;

ÜNİ-PER-SEN

ÜNİVERSİTE İDARİ PERSONEL SENDİKASI

bottom of page