top of page

SIFIR ZAMLAR VE 3600 EK GÖSTERGE İÇİN EYLEMDEYDİK!

Her platformda mücadelemizi sürdürüyoruz... Cuma günü gün boyu meclisteydik... Geçen hafta YÖK'te bugünde alanlardan sesimizi duyurmaya çalıştık yetkililere...

Gözümüz siyasi öğretmen sendikalarını aradı ancak bir kısmı Antalya'daymış 3600 ek gösterge de çok yorulmuşlar bir kısmıda lüks ofislerinden takip ediyorlarmış... Bu düzeni değiştirmeye söz verdik...

Memurun Yüksek Enflasyon Karşısında Düştüğü Duruma, Verilen Zamların Eriyip Gitmesine, 3600 Verilirken Yapılan Adaletsizliklere Karşı Ankara'dan Ses Verdik; İyileştirme Değil, Hakkımızı İstedik.

3600 Ek Gösterge Düzenlemesinde Adalet Terazisi Bozulmuş, Büyük Bir Çoğunluk 3600 Ek Göstergeye Kavuşurken Başta Şefler Ve Diğer Memurlarımız Kapsam Dışı Bırakılmıştır.

Yarın açıklanacak enflasyon ile enflasyon farkının sıfır zam olduğunu maaşlara 5.000 tl seyyanen zam uygulandıktan sonra enflasyon farkının yansıtılmasını talep ettik... Makaslar açıldı düşük maaş alan çalışma arkadaşlarımızın maaşlarına düşük zam geliyoru anlatmaya çalıştık...

BASIN AÇIKLAMASI

Değerli Kamu Çalışanları; Bizler 13 Yıldır Sıfır Zam Alıyoruz. Tüikin Belirlediği Enflasyon Oranında Alınan Farklar Zam Değildir. Enflasyon Farklarını İse Aylık Değil, 6 Ay Sonra Alıyoruz. Enflasyon Demek Alım Gücünün Düşmesi Demektir. Reel Kayıp Demektir. Geleceği Görememek, Karamsar Ve Endişe Etmek Demektir. Güvensiz Hissetmektir.

6 Ay Boyunca Alım Gücümüzdeki Kayıpların, 6 Ay Sonra Enflasyon Oranında İadesi Zam Değildir. Temmuz Ayında Asgari Ücretli Ve Memurlara Yapılacak Olan Enflasyon Farkı Reel Bir Zam Değildir. Sıfır Zamdır.

Yetkili Sendika Ve Küçük Ortağı Enflasyon Farkına Zam Diyebilir. Hatta Bunu Bir Sendikal Başarı Olarak Görebilir. Onlar Ne Derse Desin Gerçek Ortadadır. İşverenle İşbirliği Yaparak Yetkiyi Peşkeş Çeken, Sözleşme Masasında Kamu Çalışanlarını Satan Sizsiniz. Yetersiz Olan Sizsiniz… Beceriksiz Olan Sizsiniz Ve Bu İhanetler Sonucunda Emin Olun Tıpış Tıpış Gidecek Olanda Siz Olacaksınız.

Hep Diyoruz ki Tercihlerimiz Kaderimizdir. Bask Olarak Memurların Kaderini Değiştirmek İçin Yollara Revan Olduk. 13 Yıl Değil 1 Kere Yetki İstiyoruz. Ve Emin Olun Yetkiyi Aldığımız O Gün Memur Maaş Zamlarını Yılın Zam Şampiyonu Yapacağız. Yılın Zam Şampiyonu Yapacağız.

Değerli Kamu Çalışanları İzahı Olmayan Şeylerin Mizahı Olur Derler. İster Kara komedi Diyelim, İster Hiciv Diyelim. Evet 3600 Ek Gösterge Takdim Törenine Hepiniz Hoş geldiniz.

Yönetim Hizmetleri Gurubundan Birini Çağırıyoruz. Kimi Çağırıyoruz. “Şefleri” Hayır! Yönetim Hizmetleri Gurubunda Yer Alan İlçe Müdürümüzü Çağırıyoruz. Tebrik Ediyoruz. Uzun Yıllardır Beklediğiniz 3600 Ek Göstergeyi Almayı Hak Ettiniz. Başarılar Diliyoruz.

3600 Ek Göstergeyi Hak Eden Başka Bir Kamu Çalışanını Çağırıyorum. Kimi Çağırıyoruz. “Memurları” Hayır! Uzun Yıllardır 3600 Ek Göstergeyi Bekleyen Öğretmenlerimizi Çağırıyoruz. Tebrik Ediyoruz. Uzun Yıllardır Beklediğiniz 3600 Ek Göstergeyi Almayı Hak Ettiniz. Başarılar Diliyoruz.

 

Yönetim Hizmetleri Gurubundan Birini Daha Çağırıyoruz. Kimi Çağırıyoruz. “Şefleri” Hayır! Yönetim Hizmetleri Gurubunda Yer Alan Müdür Yardımcılarımızı Çağırıyoruz. Tebrik Ediyoruz. Uzun Yıllardır Beklediğiniz 3600 Ek Göstergeyi Almayı Hak Ettiniz. Başarılar Diliyoruz.

3600 Ek Göstergeyi Hak Eden Başka Bir Kamu Çalışanını Çağırıyorum. Kimi Çağırıyoruz. “Hizmetlileri” Hayır! Uzun Yıllardır 3600 Ek Göstergeyi Bekleyen Polislerimizi Çağırıyoruz. Tebrik Ediyoruz. Uzun Yıllardır Beklediğiniz 3600 Ek Göstergeyi Almayı Hak Ettiniz. Görevinizde Başarılar Diliyoruz, Ayağınıza Taş Değmesin.

Yönetim Hizmetleri Gurubundan Birini Daha Çağırıyoruz. Kimi Çağırıyoruz. “Şefleri” Hayır! Yönetim Hizmetleri Gurubunda Yer Alan Şube Müdürlerimizi Çağırıyoruz. Tebrik Ediyoruz. Uzun Yıllardır Beklediğiniz 3600 Ek Göstergeyi Almayı Hak Ettiniz. Başarılar Diliyoruz.

3600 Ek Göstergeyi Hak Eden Başka Bir Kamu Çalışanını Çağırıyorum. Kimi Çağırıyoruz “Memurları” Hayır! Uzun Yıllardır 3600 Ek Göstergeyi Bekleyen Hemşirelerimizi Çağırıyoruz. Tebrik Ediyoruz. Uzun Yıllardır Beklediğiniz 3600 Ek Göstergeyi Almayı Hak Ettiniz. Görevinizde Başarılar Diliyoruz.

3600 Ek Göstergeyi Hak Eden Başka Bir Kamu Çalışanını Çağırıyorum. Kimi Çağırıyoruz “Şefleri” Hayır! Uzun Yıllardır 3600 Ek Göstergeyi Bekleyen Din Görevlilerimizi Çağırıyoruz. Tebrik Ediyoruz. Uzun Yıllardır Beklediğiniz 3600 Ek Göstergeyi Almayı Hak Ettiniz. Görevinizde Başarılar Diliyoruz.

3600 Ek Göstergeyi Hak Eden Başka Bir Kamu Çalışanını Çağırıyorum. Kimi Çağırıyoruz “Hizmetlileri” Hayır! Uzun Yıllardır 3600 Ek Göstergeyi Bekleyen Saymanlarımızı Çağırıyoruz. Tebrik Ediyoruz. Uzun Yıllardır Beklediğiniz 3600 Ek Göstergeyi Almayı Hak Ettiniz. Görevinizde Başarılar Diliyoruz.

Şefim, Memurum, Hizmetlim. Sen Bizim Canımızsın, Ciğerimizsin. Eğitimini Tamamladın. Sınavlara Girdin Ve Yönetim Kademesinde Olan Şef Kadrosunu Aldın Evet. Pandemi de Olsun, Afette Olsa Hep Görevinin Başında Oldun. 2 Milyonun Üzerinde Kamu Çalışanlarına 3600 Ek Göstergeyi Verdik Ama Sizlere 3600 Ek Göstergeyi Veremiyoruz… Ancak Hepinize 3600 Kere Teşekkür Ederiz. Dediler… Kıssadan Hisse… Bir Yanımız Ağlarken Gülen İnsanlardan Olmadık Olamadık.

Kamuda Yönetim Hizmetleri Gurubunda Olan Sadece Şeflerimiz Kapsam Dışı Bırakıldı. Kamuda Görev Yapan Memurlarımız Ve Hizmetlilerimizde Kapsam Dışı Bırakıldı. 2 Milyonun Üzerinde Kamu Çalışanlarına 3600 Ek Göstergeyi Verip 250 Bin Kamu Çalışanını Kapsam Dışı Bırakmak Adil Bir Yaklaşım Değildir Ve Olamaz.

Bizler 2023 Ocak Ayında Yürürlüğe Girecek Olan 3600 Ek Gösterge Düzenlemesinin Kapsamının Genişletilmesi İçin Geç Kalındığını Düşünmüyoruz. İlk Yarısı Biten Bir Maçın Devre arasındayız. Daha 5 Ayımız Var. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Olmak Üzere Bakanlarımıza Ve Milletvekillerimize Bir Çağrıda Bulunmak İstiyoruz. 1 Dereceye Düşen Tüm Kamu Çalışanlarına 3600 Ek Göstergeyi Verelim Ve Bu Sevinci, Bu Mutluluğu Hep Birlikte Yaşayalım.

bottom of page