top of page

SENDİKAMIZ YÖNETİCİLERİNDEN MECLİSE ZİYARET

 

       Sendikamız Yöneticileri dün gün boyunca meclisteydi. 3600 ek gösterge ile ilgili adaletsiz durumlar dile getirilmiş ve eğitim durumlarına göre tüm personele eşit şekilde ek göstergenin verilmesi, tazminat yansıtma oranlarının düzenlenmesi, Yükseköğretimle ilgili maddeler içerisine Üniversite İdari Personelinin Yükseköğretim Tazminatından yaralanması maddesinin eklenmesi ve Temmuz ayında düşük maaş alan memur grubuna en azından 5.000 TL seyyanen zam sonrasında enflasyon farklarının yansıtılması şeklinde bir düzenleme yapılması konusunda taleplerimizi ilettik.

 

     Bu kapsamda tüm partilerin milletvekilleri ile görüşmeler gerçekleştirilmiştir.. Ak Parti Milletvekili Eski Bakanımız Taner YILDIZ, CHP İzmir Milletvekili Kani BEKO, İyi Parti Milletvekili Fahrettin YOKUŞ ile taleplerimizi paylaştık. Bizleri samimiyetle karşılamışlar genel kurul salonuna kadar davet ederek orada bu konularla ilgilenen vekillerimizle istişarelerde bulunma fırsat bulduk. Şunu gördük ki birçok vekilimiz Üniversite İdari Personelinin varlığından sorunlarından yeteri kadar bilgi sahibi değiller.

 

   Tayin Nakil Hakkımızın olmadığını, Kurumumuzda verilen hiçbir tazminatı almadığımızı, Kiralarımızı ödemekte zorlanmamıza rağmen lojman hakkımızın sadece %15 olduğunu, Kamuda en düşük maaş alan çalışan grubu olduğumuzu anlattık.

    Sadece MEB ve Öğretmenler üzerinden yürütülen Eğitim İş Kolu Sendikacılığında doğru farkındalığı oluşturduğumuzu çalışmalarımızda ellerinden gelen desteği vereceklerini ilettiler. Üniversite Çalışanları konusunda yapılacak çalışmalarda sendikamızla istişareler yapılacağı ve komisyonlar kurulmasının sözünü aldık. Tüm vekillerimize teşekkür ederiz.

 

    2022 - 2023 yıllarını Üniversite İdari Personelinin Kazanım yılı olacağına Sendika olarak söz verdik. Gerekirse Meclis yollarını, YÖK'ün yollarını aşındıracağız...Hep birlikte Üniversite İdari Personelinin Güzel Günlerini beraber inşa edeceğiz...

 

     Bize güvenin ve Sesimizin daha gür çıkması elimizin daha güçlü olması için lütfen üyelikleriniz ile bizleri destekleyin.

 

#MeclisZiyareti

#ÜniversiteİdariPersonelininİlkveTekTemsilcisi

#ÜniversiteİdariPersonelSendikası

IMG_20220701_203851.jpg
IMG_20220701_203927.jpg
Screenshot_20220701_221037.jpg
bottom of page