top of page

2547 SAYILI KANUNUN 13/B4 MADDESİNE DAYANDIRILARAK KEYFİ ŞEKİLDE GÖREVLENDİRMEYE MAHKEME DUR DEDİ

      Kurulduğumuz günden beri; haksızlıklara, adaletsizliklere, kayırmacılığa ve hukuk dışılığa karşı mücadele eden, üniversite idari personelinin hak ve çıkarlarını savunmayı ilke edinmiş sendikamız bugünde aynı kararlılıkla mücadelesini sürdürmektedir. Üniversiteler de çalışanlarımıza yapılan bir haksızlık varsa biz sonuna kadar mücadelemizi sürdürerek diyalog yoluyla çözemediğimiz sorunlarımızı dava yoluna götürmekten çekinmedik çekinmeyiz.  Bu kapsamda,

 

      Pamukkale üniversitesinde 2547 sayılı kanunun 13/b4 maddesine dayandırılarak keyfi şekilde görevlendirilen üyemiz için açtığımız davada mahkeme bir kez daha keyfi uygulamaya dur diyerek görevlendirmeyi iptal etti.

 

        Üniversitelerde ben Rektörüm Üniversiteleri istediğimiz gibi yönetirim devrini bitiriyoruz. Sınırsız yetkiler ile istediğim kişiyi liyakatsiz bir şekilde yükseltirim. İstediğim kişiye muvafakatname vermem. İstediğim kişiye döner sermaye veririm. İstediğim kişiye lojman veririm, istediğim kişiyi 13b/4 ile sürgün yaparım vb Keyfi uygulamalar ile yapılan Haksızlıklara artık izin vermeyeceğiz. Üniversite İdari Personelinin yanında dağ gibi sendikası ÜNİPERSEN var.

 

       Alanda eylemlerimiz, üniversitelerde üniversite yönetimleri ve çalışma arkadaşlarımızla istişarelerimiz, mecliste milletvekili görüşmelerimiz, YÖK’te YÖK yöneticileri ile görüşmelerimiz, mahkemelerde hukuk mücadelemizle üniversite idari personelinin mücadelesini her alanda sürdürerek üniversite idari personelinin gururu, umudu olmaya devam ediyoruz… İnşallah kazanımlarımızla sesimizi çok daha fazla duyuracağız.

 

         Değerli çalışma arkadaşlarımız, bizler her zaman tutunduğunuz dal, sesiniz, adalet talebinizin savunucusu oluruz. Çalışma arkadaşınız, dostunuz, aileniz oluruz.

 

       Üniversiteler hepimizin ve geleceğimizi sağlam temeller üstüne inşaa etmek her çalışanın  vazifesidir. Sendikamız tüm yöneticileri kadrolarımızdan gelerek 9 yıllık tecrübeyle artık her alanda yanınızda. Ve bu güçlü temeller ile oluşturduğumuz ailemiz üniversitelerin en güçlü sendikası konumuna gelmiştir.

 

Herkesi bu büyük aileye bekliyoruz… Bu büyük mücadeleye bekliyoruz… Üniversite çalışanlarının varoluş mücadelesinde yanımızda olmanızı istiyoruz...

Ekran görüntüsü 2024-05-30 154715.png
bottom of page