top of page

ÜNİVERSİTELERDE HÜLLE ATAMALAR SON BULSUN 

               Son günlerde Üniversitelerde bizleri ve çalışma arkadaşlarımızı fazlasıyla rahatsız eden Hülle Atamalarının son bulmasını istiyoruz. Bu durum çalışma barışını bozmakta hem de liyakat sistemini anlamsızlaştırmaktadır. Bu kapsamda Üniversitelere yazılar göndermekteyiz. 

                       Üniversitelerde  Pandemi sürecinde asgari personelle çalışılan bu dönemde çok sayıda yönetici, üst yönetici pozisyonunda atamaların yapılması düşündürücü ve üzücü olmuştur. “Üst Kadrolara” ve Görevde Yükselme Sınavına tabi “Yönetim Hizmetleri Grubu” unvanlarına yapılan atamaların biran önce iptal edilerek, kurum ihtiyaçları doğrultusunda,  mevzuat çerçevesinde, liyakat ve eşitlik ilkesince atamaların sınavla yapılmasını istiyoruz, bu atamaları yakından takip etmekteyiz. Bu atamalara izin vermemek için elimizden geleni yapacağız. 

                     Kendine yapılmasını istemediğini başkasına yapma! değil miydi bizim düsturumuz... işi ehline verin! değil miydi bizim dinimizin emri.! ne oldu da hak ve adalet terazimiz bozuldu. Bakıyoruz, adalet diye bağırıyor! haksızlığa uğramış tutunacak dal arıyor! Diyoruz ki gel biz seni müdür yapamayız amir de yapamayız. Ama biz adaleti savunuruz. Senin hakkını kimseye yedirmeyiz. Bizler her zaman tutunduğunuz dal, sesiniz, adalet talebinizin savunucusu olmaya söz verdik diyoruz var gücümüzle çalışıyoruz.

                 Bizler Üniversitelerde sadece HAK ve ADALET istiyoruz. Kimsenin hakkı kimseye geçmesin istiyoruz. Biz biliyoruz ki, HAK ve ADALET isteyenlerin önünde elbet ve ebet engeller olacaktır ama bu uğurda yola çıkanlar mutlak zafere ulaşacaktır. Saflarını hala belirleyememiş, kendi özünü bulamamış, tavrını ortaya koyamamış Üniversite İdari Personelinin de biran evvel kararlarını vermeleri elzemdir.

                         

Gebze Teknik Üniversitesi-1.png
Gebze Teknik Üniversitesi-2.png
Gebze Teknik Üniversitesi-3.png
bottom of page