top of page

2022 YILINDA ÜNİVERSİTELERDE YAPILAN GYS ve UDS SINAVLARINDA BAŞARI ORANIMIZ %80 OLMUŞTUR. TÜM ÇALIŞMA ARKADAŞLARIMIZI TEBRİK EDİYORUZ.


       Üniversiteler yapılan GYS ve UDS sınavların Adaletli, şeffaf bir şekilde yapılması konusunda elimizden geleni yapacağımız sözümüzü sürdürüyoruz. Nerede haksızlık varsa orada olacağız dedik gereğini yapıyoruz. Üniversite Yönetimlerine tekrar hatırlatıyoruz. Üniversite İdari Personeli Yalnız değildir.

       Üni-Per-Sen olarak sınav başarı yüzdemizin %100 olmasını hedefliyoruz. Bu kapsamda Sendikamız,  sınav çalışma portalını geliştirmeye ve sınava girecek her üyemize kitap desteğine devam edecek. Sınav sürecinde elimizden gelen tüm desteği vermeyi sürdüreceğiz.

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ 

*5 adet şube müdürü kadrosunu 2 ÜNİPERSEN üyesi kazanmıştır. 1 diğer Sendika üyesi 2 sendikasız çalışma arkadaşımız kazanmıştır.


*16 adet şeflik kadrosunu 9 ÜNİPERSEN üye kazanmıştır. 7 diğer Sendika üyesi  veya sendikasız çalışma arkadaşımız kazanmıştır.


*Toplam 7 adet memur kadrosu için 1 ÜNİPERSEN  üyemiz sınava girmiş ve kazanmıştır.


HARRAN ÜNİVERSİTESİ 

*7 adet Şube Müdürü kadrosunu 4 ÜNİPERSEN üyesi kazanmıştır. 3 diğer Sendika üyesi çalışma arkadaşımız kazanmıştır.


*10 adet şeflik kadrosunu 2 ÜNİPERSEN üye kazanmıştır. 6 diğer Sendika üyesi 2 sendikasız çalışma arkadaşımız kazanmıştır.


BİNGÖL ÜNİVERSİTESİ 

*3 adet şeflik kadrosunu 1 ÜNİPERSEN üye kazanmıştır. 2 diğer Sendika üyesi çalışma arkadaşımız kazanmıştır.


BİTLİS  ÜNİVERSİTESİ 

*5 adet şube müdürü kadrosunu 3 ÜNİPERSEN üyesi kazanmıştır. 1 diğer Sendika üyesi 2 sendikasız çalışma arkadaşımız kazanmıştır.


*16 adet şeflik kadrosunu 9 ÜNİPERSEN üye kazanmıştır. 1 diğer Sendika üyesi 6 sendikasız çalışma arkadaşımız kazanmıştır.


*Toplam 7 adet memur kadrosu için 1 ÜNİPERSEN  üyemiz sınava girmiş ve kazanmıştır.

BATMAN  ÜNİVERSİTESİ


*2 adet şube müdürü kadrosunu 2 ÜNİPERSEN üyesi kazanmıştır. 


*12 adet şeflik kadrosunu 9 ÜNİPERSEN üye kazanmıştır. 3 diğer Sendika üyesi, sendikasız çalışma arkadaşımız kazanmıştır.


*Toplam 10 adet memur kadrosu için tek kazanan olmuş 1 kişi ÜNİPERSEN  üyemiz sınava girmiş ve kazanmıştır.


     2023 yılında YÖK tarafından merkezi GYS ve UDS açılması için talepte bulunulmuş süreç takip edilmektedir.  2021,2022 yıllarında sınav açmayan üniversitelerinde bu sınava katılım sağlamaları için taleplerimizi iletiyoruz. Tüm bu çalışmaları sendikamıza üye olarak destek veren 5000 çalışma arkadaşımızla, onlardan aldığımız güçle enerjiyle gerçekleştirdik. Bugün yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatı konumundadır. O nedenle aramıza nifak sokmaya çalışan %2 sendika rüşvetiyle mücadelemizin önünü kesmeye çalışan Siyasi Öğretmen Sendikalarına bu fırsatı vermeyin. Onlar size aylık 170 TL’ye denk gelen sendika rüşveti teklif ederken, bizler size hakkımız olan aylık Üniversite Ödeneği 4.532 TL, Yükseköğretim Tazminatı 4.738,00 TL, Kuruluş Geliştirme Ödeneği 2000 ila 7000 TL  iyileştirmeyi sağlayacak Tazminatları teklif ediyoruz.  15 yıldır Üniversite İdari Personeli için tek kazanımı olmayan yönetim kurullarında bir tek idari personel bulunmayan, toplantılarında, söylemlerinde Üniversite İdari Personelinin üzerinden üstün körü geçenlerle mücadelemizi başa dönmek durumunda bırakmayın. 


Çünkü bizler birlikte güçlüyüz… 


       Yolumuz zorlu, yolumuz çetin ama Siyasi Öğretmen Sendikalarının bilmedikleri bir şey var ki onlar Üniversite Çalışanlarının ahını alırken biz Üniversite İdari Personelinin Duasını alanlarız.  Yüreğimiz, cesaretimiz tam, bugünleri atlatacak güce de sahibiz. Üniversite Çalışanlarının ilk ve tek temsilcisi yıkılmaz kalesi güven kapısıyız…


       Değerli çalışma arkadaşlarımız;  bizler sendikal geleneği bozarak zor ve uzun yolu seçtik. Bizlerle olacak herhangi bir siyasi partinin altına sinmedik. Neysek o olduk kapalı kapılar ardında yapılan hiçbir işimiz olmadı. 7 yıldır üyelerimiz bu mücadelede alnı ak başı dik yürüyoruz. Bugüne kadar zoru görüp kaçmadık, Makam, Mevki, Sıfat, Unvan kaygımız olmadı. Her gün başımızı yastığa koyduğumuzda bizlere güvenen binlerce çalışma arkadaşımız için bugün bir şey yapabildik mi? Yarın ne yapabiliriz vicdanı ile uyuduk.


     Biliyoruz ki bu yolda yürürken inandığımız şey adaletin, hakkın ve hakikatin izinde olanların elbet kazanacağıdır. %1, %2 barajlarını da yıkacağız. 


          Bu süreçte ve  Mahkeme sürecinde çalışma arkadaşlarımızdan özveri bekliyoruz. 


     Üniversite Çalışanları için verdiğimiz hak mücadelemizle bu açığı kapatacağız, Üniversite Çalışanlarının Mali ve Özlük haklarını sonuna kadar savunacağız. Hukuk desteğimizi en üst düzeyde sürdüreceğiz. Hiçbir üyemiz haksızlığa uğramayacak uğradığında karşılarında bizi bulacak. GYS ve UDS hakkaniyetli yapılmasını ve üyelerimize kitap portal desteğimizle en iyi şekilde sınava hazırlayacağız. Diğer Toplu Sözleşme İkramiye zamanı Nisan ayıdır. Mart ayında mahkemeden yürütmeyi durdurma kararını bekliyoruz. İnşallah üyelerimiz Nisan ayında sendika ikramiyelerini tam alacak ve Ocak kayıpları da giderilecektir. 


Kendin için, Ailen için, Çocukların için, Geleceğin için,


Zaman Üniversite İdari Personel Sendikası (Üni-Per-Sen ) zamanı...

#GYS
#ÜniversiteİdariPersonelSendikası
#ÜniversiteİdariPersonelininİlkveTekTemsilcisi

bottom of page