top of page

      Değerli Çalışma Arkadaşlarımız; GYS ve UDS YÖK tarafından merkezi olarak açılması noktasında ısrarımız ve çalışmalarımız devam etmektedir.

     Her Üniversitenin bu sınavları başka kurumlara yaptırması ciddi sorunlar oluşturacağını öngörerek YÖK'e ilgili yazımızı göndererek ve bir imza kampanyası başlatarak süreci devam ettirmekteyiz.

Merkezi sınav olmadığı için Kafkas Üniversitesi GYS'ni kendileri yapma kararı almışlardır. Personeline kariyer imkanı sunmaya çalışan Kafkas Üniversitesi yönetimine teşekkür ederiz. Fakat sınav sorularının hazırlatılması ve sınavın uygulanması için sınava girecek her çalışma arkadaşımızdan 1.000 tl başvuru ücreti alınması öngörülmüştür.

    Maaşı düşük olduğu için yüzdelik maaş zamlarından çok az faydalanan enflasyon altında ezilen çalışma arkadaşlarımızın bir de böyle bir ücreti karşılaması mümkün değildir. Sırf bu nedenle kariyerinden vazgeçemek zorunda kalan arkadaşlarımız olacaktır...

   YÖK'e tekrar sesleniyoruz. Yarın tüm üniversitelerde bu sorunu yaşayacağız tüm üniversiteler soru hazırlatmak için binlerce tl para toplamaya çalışacak bizlerden, Merkezi sınav kararını biran önce alın.

Kafkas Üniversitesinden talebimiz sınav ücretinin örneği bulunan başka üniversitelerde olduğu gibi kurum bütçesinden bu tutarı karşılamasıdır...

    Değerli arkadaşlar, sendikamız alanlarda olup tüm talepler ve sorunlar konusunda hemen çözüme gitmektedir. Öğretmen sendikalarının bizim sorunlarımızı görüp, anlayıp, çözüm üretene kadar iş işten geçmiş olmaktadır. Biz sorunları biliyoruz demiyoruz biz sorunları yaşıyor ve bu yaşadıklarımızla çözüm üretiyoruz. Sendikamız çok güçlü bir ivme yakalayarak üniversitelerin en büyük sendikası olma yolunda büyük adımlar atmıştır. Yeni Temsilciliklerimiz kurulmakta, arkadaşlarımız üyeliklerini taşımaktadır. Tüm üniversite çalışanlarını sendikamıza bekliyoruz. Haklarımız noktasında sıfır durumdayız. Öğretmenlerin kurup yönetici olduğu sendikalar yerine kadrolarımızın çalışma arkadaşlarımızın kurduğu ve büyük mücadele verdiği ÜNİPERSEN sendikamıza bir şans vermek gerekli ve vicdani sorumluluktur.

     2022 yılını üniversite çalışanlarının sorunlarının çözümü, haklarının alınması yılı yapacağımıza söz verdik, bu bağlamda mücadelemize yılmadan devam edeceğiz.

#YÖKMERKEZİGYSUDS

#ÜniversiteİdariPersonelSendikası

#Üniversiteidaripersonelininilkvetektemsilcisi

 

WhatsApp Image 2022-03-10 at 08.16.41.jpeg
bottom of page