top of page

Sendikamız Yöneticilerinden Eskişehir Üniversitelerine Ziyaret

 

     Türkiye'nin dört bir köşesindeki Üniversitelerde bu mücadelede bizde varız, sizlerin yanınızdayız diyerek bize destek veren çalışma arkadaşlarımızı ziyaret etmeye devam ediyoruz.

Bu kapsamda; Eskişehir’de şube hedefiyle yola çıktık. Eskişehir Üniversitelerine Ziyaret gerçekleştirdik.

 

     İlk olarak Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde üyelerimiz ve çalışma arkadaşlarımızı ziyaret ettik. Bu kapsamda Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde çok daha güçlü çalışmalar yapmak için temsilciliğimizi güçlendiriyoruz. Güçlü Temsilcilik yönetimimizin kuruluşunu gerçekleştirerek. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi özelinde çalışmalarımızı çok daha güçlü şekilde sürdüreceğiz.

 

      Sendikamızın kuruluş amaçları içerisinde öncelikli ilk 5 maddesi içerisinde yer alan ÖSYM ve AÇIKÖĞRETİM Sınavlarında İdari Personelin Salon Başkanı, Gözetmen ve Diğer görevlerde etkin şekilde görev almasının sağlanması için çalışmalarımızı ÖSYM,YÖK ve ANADOLU, ATATÜRK ve İSTANBUL Üniversiteleri ile sürdürmekteyiz.

 

       Anadolu Üniversitesi ziyaretimizde Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Süleyman SÖZEN, Genel Sekreter Yardımcısı Fatih KÖK ve Personel Daire Başkanı Dilara ÖZGÜR ile görüşmeler gerçekleştirilmiştir. Bizleri samimiyetle ağırlayarak taleplerimizi dinleyip personelin yararına olan her işte ellerinden gelen desteği vereceklerini ifade eden yöneticilerimize teşekkür ederiz.

 

       Bu kapsamda dile getirdiğimiz nasıl ki MEB tarafından yapılan sınavlarda (Motorlu Taşıtlar Sınavı vb.) sadece kendi mensupları olan öğretmenlere sınav görevi verilirken, YÖK’e bağlı olan ÖSYM ve Açıköğretim Fakültesi bulunan Anadolu Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi sınavlarında Üniversite çalışanları gözetilerek görevlendirilmelerin Üniversite çalışanlarına yapılması için tekrar talepte bulunduk. Anadolu Üniversitesinde de teşkilatımızın daha da güçlenmesi için etkin çalışmalarımız devam edecektir.

 

           Eskişehir Teknik Üniversitesinde görev yapan üyelerimizi de ziyaret ederek. Sendikal çalışmalarımızı durmaksızın sürdürmekteyiz.

 

       Bıkmadan, usanmadan, yorulmadan çalışmaya, Üniversite İdari Personelinin Sesi Umudu olmaya devam edeceğiz. 2015 yılında yola çıktığımızda 6 ay sonra yorulur bıkarlar diyenler yıl 2023 biz buradayız hem de her geçen gün büyüyerek güçlenerek buradayız biliyoruz bu durum siyasi öğretmen sendikalarını kızdırıyor. Bizleri durdurmak için %1 hukuksuzluğu getirdiler yıktık. %2 hukuksuzluğu getirdiler şimdi oda yıkılıyor. Bu öğretmen sendikalarına tekrar söylüyoruz. Siyaset yerine, milletvekili adaylığı yerine, Buçuklu Zamlar yerine memurun gerçekten haklarını savunmadığınız sürece Kamu Personeli size teveccüh göstermeyecek her zaman kaybedeceksiniz bunu göreceksiniz.

 

         Teşkilatlanma Çalışmalarımız hızlı şekilde sürecek. Hep birlikte haklarımız için elimizden gelenin fazlasını yapmaya devam edeceğiz. Bu büyük mücadelede bu büyük ailede tüm üniversite idari personeli hep birlikte yer almalıdır. Tüm çalışma arkadaşlarımıza rica ediyoruz. Üyeliklerinizi sendikamıza alın.

Sports (Instagram Story) (945 × 378 piksel) (Twitter Gönderisi) (Facebook Gönderisi (Yatay
bottom of page