top of page

     Ocak maaş zam oranı % 5 + 22,46 Enflasyon farkı % 27,46 olarak belirlenmiştir. Enflasyon oranında zam maalesef memurlar için kazanım olmamaktadır. Memurun alım gücü her geçen gün düşmeye devam etmektedir. Ocak ayında gelen Elektrik, Doğalgaz ve Akaryakıt ve gıda fiyatlarına gelen zamlar ile ZAM ocak ayında bitmiş durumdadır.

     Sokaktaki ve bizlere yansıyan enflasyon çok daha fazla olduğu düşünüldüğünde her geçen gün alım gücümüz düşmektedir. Evet Enflasyon ekonomi için ağır bir yük ama bu yük son yıllarda özellikle memurlara yüklenmesini kabul etmiyoruz.

      Bu nedenle seyyanen zam, ek zam, iyileştirme zammı, refah payı vb adı ne olursa olsun memurun ve emeklinin mali kayıpları bir an önce giderilmelidir.

       Kurumlarında verilen hiç bir tazminat hakkından faydalanamayan ve kamuda en düşük ücreti alan Üniversite İdari Personeli için ise durum çok daha zordur. Yüzdelik zamlarla maaşımız düşük olduğu için daha düşük tutarlarda artış sağlanmakta ve arada ki makas giderek artmaktadır. Seyyanen bir zam veya iyileştirme kadrolarımıza acil olarak yapılması talebimizi yeniliyoruz. Ve bu konuyu çok daha yüksek sesle gündeme getirmeye kararlıyız.

bottom of page