top of page

 

       Sendikamıza; özellikle Adıyaman olmak üzere Nurdağı,  Islahiye, Hassa, İskenderun, Kırkhan ve Antakya’da halen enkaz altında kurtarılmayı bekleyen birçok vatandaşımızın olduğu bilgisi ulaşmaktadır. Arama ve Kurtarma ekiplerinin yetersiz kalmakta olduğu iletilmektedir. Yine Gıda, Yaşam Malzemelerinde ve Akaryakıtta sıkıntılar yaşanmaktadır.

     Bildiğiniz gibi dün Türkiye'nin diğer ucundan Kırklareli'nden yola çıkan sendikamız yöneticileri zor şartlarda Adana'ya ulaştılar. Adana’da 2 benzinlikte yakıt bulamadıklarını bizzat aktardılar. Bu nedenle Özellikle belirtiğimiz İl ve İlçelerde Arama Kurtarma Faaliyetlerinin artırılması için Ekip ve Malzeme takviyesi yapılması, Acil yaşam malzemeleri ve yakıt konusunda sıkıntılar yaşanmaması gerekli önlemlerin alınması ve diğer illerde bulunan vatandaşlarımızın yardım kampanyalarına katılım sağlamalarını istiyoruz.

     Sendikamız Yöneticileri özellikle bu bölgelere ulaşmak için uğraşmaktadır. Sendikamız imkanları dahilinde orada vatandaşlarımıza, milletimize yardımcı olmaya çalışacaklar...

     Allah Yardımcıları olsun... Dualarımız sizlerle...

bottom of page