top of page

DEPREM BÖLGESİNDE GÖREV YAPAN ÜNİVERSİTE ÇALIŞANLARININ TAYİN NAKİL TALEPLERİ KARŞILANSIN

     

       06.02.2023 tarihinde meydana gelen Deprem Afeti ile ilgili ülkemizin AFAD başkanlığında yürütülen arama-kurtarma, tahliye ve her türlü insani yardım çalışmalarına sendika olarak elimizden gelen desteği sunmaya buralarda görev yapan çalışma arkadaşlarımızın ihtiyaçlarını gidermeye devam ediyoruz.

         OHAL ilan edilen illerimizde görev yapan kamu çalışanlarımızın tamamı depremzededir. Psikolojik travmaların yaşandığı, bedensel ve ruhsal yaralanmaların, çöküntülerin oluştuğu depremzedelerimizin, depremin olduğu illerde kamu görevini yürütürken barınma, ısınma, korunma, beslenme, sağlık v.b. gibi kış mevsiminin çetin şartlarıyla da mücadele etmektedirler.

      Bu illerde görev yapan maalesef Tayin Nakil Hakkı bulunmayan Üniversite Çalışanlarının, OHAL ilan edilen illerimizden güvenli illere taşınmak zorunda kalan Üniversite çalışanları ve tüm kamu çalışanlarının tayin ve nakil taleplerinin ivedilikle karşılanması ve gerekli koordinasyonun sağlanması hususunda talebimizi YÖK ve Cumhurbaşkanlığına ilettik.

     İnşallah hızlı şekilde yaralarımızı saracağız. Ve hak mücadelemizi çok daha güçlü şekilde kaldığımız yerden devam edeceğiz. Sonuna kadar mücadele etmeye, her koşulda var olmaya Üniversite Çalışanlarının yanında olmaya devam edeceğiz.

ÜNİPERSEN Büyük ve Güçlü bir ailedir...

SCAN0025-1.png
bottom of page