top of page

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ SARITEPE KAMPÜSÜNE ZİYARET

                Sendikamız Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İbrahim GÜZEL ile üyemiz Kerem KAYITBEY, Boğaziçi Üniversitesinde görev yapan idari personel arkadaşlara Sendikamızın kuruluş amacını anlatmak üzere ziyaret gerçekleştirdiler.

                Ziyarette; Başkan Yardımcımız İbrahim GÜZEL, Üniversite İdari Personelinin sorunlarının çözümü için birlik olunmasının gerekliliğinden dolayı Sendikamızın kuruluş çalışmalarına başladıklarını, diğer hizmet kollarının tamamında çözüme kavuşturulan sorunların Üniversite çalışanları için hala çözüm yoluna dahi gidilmediğini, bunun nedeninin ise idari personelin temsil edilmediği olduğunu belirtmiştir. Üniversitelerde çalışan idari personelin tamamı üye olsa bile yetkili olunamayacağından sorunların çözümünün zor olacağı yönünde sorulan soruya ise, yetkili olan sendikaların hiçbir şey yapmaması sorunların çözümsüz olduğunu göstermediğini, idari personeli temsil eden bir sendikanın olması sorunları çözmek için yeterli olacağını belirtmiştir.

      Görüşmenin bitiminde, idari personelin en önemli üç sorununu sıralayarak temsilciliğimizi güçlendirerek lokal sorunların çözümü için gerekli adımların atılması kararı alınmıştır. Bu sorunlar; Tayin-Nakil Sorunu, Yüksek Öğretim Tazminatı ve Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliğidir. Her üniversitenin kendi özelindeki sorunların çözümü için güçlü bir teşkilat yapısı kurarak, lojman sorunlarından servis sorunlarına, yemekhane sorunlarından haksız görevlendirmelere varıncaya kadar tüm sorunların çözüme kavuşturulabileceği konuşulmuştur.

           Yakın zamanda yapmış olduğumuz üniversite ziyaretlerinde bir kez daha gördük ki, tüm üniversitelerde aynı sorunların var olduğunu ve bu sorunları çözmek için Milli Eğitim merkezli kurulan sendikaların hiçbir adım atmamaktadır. Tüm bu nedenlerden dolayı idari personel kendi sorunlarını çözmek için tek çatı altında toplanmalıdır. Aksi takdirde 10 yıl sonrada yine aynı sorunları konuşuyor olacağız.

Ziyaret Web Sayfası.png
bottom of page