top of page

      Değerli çalışma arkadaşlarımız; Sendikamız tarafından oluşturulan becayiş sistemimize 24 saat içerisinde 506 becayiş talebi gelmiştir. Bu sistemi yaklaşık %8 Üniversite İdari Personeline ulaştırdığımızı düşünüyoruz. Becayiş olması durumunda yaklaşık 10.000 kişinin talepte bulanacağını öngörmekteyiz. Bu taleplerden yaklaşık %30’nu karşılıklı yer değişikliği yapabileceğini istatistiksel olarak çıkarım yaptık. %70 kişinin mağduriyetleri devam edeceğini bu istatistikler göstermiştir.

      Bu çalışmamızı daha da detaylandırıyor ve bilimselleştiriyoruz. YÖK ziyaretimizde becayiş ile çözülecek kısmın bu şekilde becayişle çözülemeyecek kısım için rektörlerin inisiyatifinde olmayan puanlama esasına göre bir sistemin kurulması için mücadelemizi sürdüreceğiz.

     Becayiş sistemimiz aktif durumdadır. Tayin - Nakil düşünen çalışma arkadaşlarımızın bu sisteme bilgilerini girmeleri bizim oluşturacağımız bilimsel istatistikleri Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi ve YÖK'e sunarken büyük katkı sağlayacak. Ve planlamamızı daha net yapacağız.

      Yasal düzenleme sonrası zaman kaybedilmeden sendikamız aracılığıyla kişisel bilgiler korunarak ve kişi rızaları alınarak başvurular eşleştirilecek zaman kaybı yaşanmadan becayiş sürecine destek olunacaktır.

 

Tayin Nakil Becayiş Sistemine Giriş için Tıklayınız.. 

 

 https://www.unipersen.org.tr/becayissistemi
 

tayin nakil.png
bottom of page