top of page
Beyaz ve Pastel Sade Kolaj Facebook Gönderisi (945 × 378 piksel).png

       

ANKARA ŞUBEMİZ KURULDU...

        Üniversitelerde görev yapan Üniversite İdari Personelinin özlük, sosyal ve mali haklarının iyileştirilmesi, hak kayıplarının önlenmesi ve kaybedilen itibarının yeniden inşası için 17 Nisan 2015 günü  "BİZDE VARIZ" diyerek başlatmış olduğumuz "Varoluş Mücadelesi" gün geçtikçe büyüyerek gücüne güç katmaktadır.

   Üniversite İdari Personel Sendikası olarak sizlere ulaşmak kendimizi anlatmak, sorunlarımızı ve haklarımızın anlatarak farkındalık yaratmak için var gücümüzle çalışmaktayız. Bu çalışmaları daha güçlü yürütebilmemiz için birlik, beraberlik ve aile olmamız gerekliliği ile teşkilatlanma çalışmalarımıza da daha fazla önem vermek durumundayız.


      Bu kapsamda Ankara 1 No’lu Şubemizin kuruluşunu gerçekleştirdik. Bizleri destekleyerek mücadelemizi güçlendiren tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ederiz. Ankara Şubesi Kurucular Kuruluna görevlerinde başarılar diliyoruz. Eminiz ki Sendikamız bayrağını çok daha yükseklere çıkaracaklar. Sizler ile bağlarımızı güçlenecek, birlikte hareket ederek kazanımlarımızı hep birlikte kutlayacağız.


   Üniversite idari personelinin sorunlarının dile getirilmesi ve çözümü adına kendi sendikasında yer alacak her idari personelin önemi bugünlerde kat ve kat daha fazladır.

Üni-Per-Sen  İdari Personel olmadan,  İdari Personelde Üni-Per-Sen olmadan sorunlarının çözümüne kavuşamayacağı geçmişe baktığımız 15 yılda gördüğümüz gibi mümkün değildir. Gelin birlik olalım, birbirimizi ancak biz anlayabiliriz. Sendikamızın tek derdi ve tek sahibi vardır o da üniversite idari personelidir. Hep böyle oldu, böyle olmaya da devam edecektir...


    Sizlere bir kez daha söz veriyoruz, biz doğruluk yolundan ayrılmadan sizlerin güveninizi dualarınızı boşa çıkarmadan, hiç bir zaman Üniversite İdari Personelinin başını öne eğdirmeden, her zaman her yerde Üniversite İdari Personelinin hakkını savunmaya ve sizleri yüceltmeye devam edeceğiz. Ülkemizin neresinde olursa olsun. Biz Temsilcilerimizin, Üyelerimizin her zaman yanında olacağız. Sendikamız dışında 1 tek bile üniversite idari personeli kalmayacak, bölünmüş parçalanmış Üniversite İdari Personelini bir araya getirerek birlik olacağız.


     Üniversitelerde çalışan idari Personelden aldığımız güç ve güvenle kendi ellerimiz ile kurup yaşattığımız öz yuvamız Üni-Per-Sen hiçbir siyasi ideolojik fark gözetmeden tüm idari personeli kucaklayacaktır. Birlikteliğin gücü ile hareket edilecek siyasi partilerin vesayetine ve boyunduruğuna girmeyecek tüm gücümüzü sizlerden almaya devam edecektir.


         Şubemiz kuruluş sonrası ilk ziyaretini ODTÜ Genel Sekreter Yardımcısı Şule Hanım’a gerçekleştirmiştir. Üniversitemizde yaşanan GYS, UDS ve kadro sorunları, Atölyeler Yemekhanesi vb üniversitemiz ile ilgili bir çok konu görüşülmüştür. Tüm bu görüşmelerin adımları atılacak takipleri yapılacaktır.

 

Birlikte daha güçlüyüz...

bottom of page