top of page

%2 Hukuksuzluğuna Rağmen ÜNİPERSEN 2023 Yılında %45 Büyüdü...

 

 

      Sendikamız 2023 yılında %2 Hukuksuzluğuna Rağmen ÜNİPERSEN 2023 Yılında %45 Büyüdü. Sendikamız Türkiye’nin en etkili ve en büyük Üniversite Sendikası olma yolunda emin adımlar ile ilerlemektedir.

      Çıktığımız bu yol hem Sendikamız Yöneticileri hem de üyelerimiz için zorlu bir yoldu. Karşımızda Üniversite İdari Personelinin yıllardır birikmiş sorunları vardı ve bu sorunların çözümü adına bir adım bile atmayan Öğretmen Sendikalarının kaybettikleri her üye üzerine ellerinde ki maddi, manevi gücü haklarımızı almak için kullanmak yerine sendikamızı, arkadaşlarımızı, yöneticilerimizi baskı altında alma uğraşları vardı. Haksız, hukuksuz %2 kararıyla Sendikamıza zarar vermeye sendikal tekel oluşturmaya çalıştılar. Ama bilmedikleri bir şey vardı bizim yolumuz hak ve adalet yoluydu. Ve bu yolda çalışma arkadaşlarımızın duaları umutları bizimleydi. Ve bu güçle Sendikamızın Yükselişini, Sendikamızın Hak Arayışı Çabasına engel olamadılar, olamayacaklar da. İnşallah yakın zamanda %2 kararıda iptal olacak üyelerimizin geçmiş kayıpları da giderilecektir.

    Başta Sendikamız Yöneticilerine, Sendikamız Üniversite Temsilcilerine ve Değerli üyelerimize, çalışma arkadaşlarımıza bu zorlu yolda bizi yalnız bırakmadan her daim destek oldukları için çok teşekkür ederiz. Ve bu zorlu günlerde her şeye rağmen sendikasını çalışma arkadaşlarını yalnız bırakmayan 2.851 kişiye ayrıca teşekkür ediyoruz. Bu özveriyi, bu duruşu bu sendika unutmayacak gereğini yapacaktır… Sizlere minnettarız. Biliyoruz ki çok daha fazla arkadaşımızın gönlü, duaları bizimle inşallah onlar da ailemize yakın zaman da katılacaklardır.

       2015 yılından bugüne ilkeli, dürüst sendikacılık anlayışıyla özümüzde sözümüzde bir oldu. Siyasete bulaşmadık, sendikamıza zerre leke getirmedik, üniversite çalışanlarını utandırmadık, bize olan güveni boşa çıkarmadık. Bundan sonrada öyle olacaktır.

       Yıllardır hep yetki aldık alıyoruz hikayesi ile yıllarını geçiren üniversitelerden ve üniversite idari personelinden bir haber öğretmen sendikalarından olmayacağız. Biz hep farklı olacağız, bu sendikalarda ki kısır döngüye karşı çıkacağız. Haklarımız ve geleceğimiz için kendi sendikamıza, çalışma arkadaşlarımıza, ailemize destek vermemiz gerektiğini bir kez daha hatırlatıyor;

   Bizlere destek veren, gönül veren ve mücadelemize ortak olan tüm dostlara, meslektaşlarımıza saygı, sevgi ve şükranlarımızı sunarız.

  

www.unipersen.org.tr

#Ailemizbüyüyuor

#ÜniversiteİdariPersonelininİlkveTekTemsilcisi

 

bottom of page