top of page

%1 Kararı İptal Olmuştur.

2022 ve 2023 yıllarını kapsayan toplu sözleşmenin 23.maddesinin birinci fıkrasında yer alan toplu sözleşme ikramiyesi (%1'lik durum) acılan dava neticesinde Danıştay nezdinde yürütmesi durdurulmuştur. Bizlere dayatılan Haksız, Hukuksuz, Karar kararlı duruşumuz ve irademizle son bulmuştur. Bütün sendikali personel toplu sözleşme ikramiyesinden faydalanacaktır. Bu süreçte Sendikamıza vermiş olduğunuz desteklerden dolayı teşekkür ederiz.

Üniversite İdari Personeli için Güzel Günler Gelecek... Bizlere İnanın Güvenin... Biz daha yeni başlıyoruz.

          Toplu Sözleşmede çalışanların alın terini üç ayda bir verilecek olan 400 TL ile takas edenlere yargının tokadı vurulmuştur. Kazanım diye duyurdukları üç ayda bir verilecek olan 400 TL Toplu Sözleşme ikramiyesinden medet umacak kadar sendikal mücadelenin adını karalayan bu anlayış, her geçen gün çalışanların emeklerinin yok olmasına göz yumarken toplu sözleşme ikramiyesi aldatmacası ile üye kaybının önüne geçeceğini düşünmüştür.

      Toplu Sözleşmede anayasaya ve yasalara aykırı biçimde alınan bu karara ses çıkarmayanlar, ellerini ovuşturanlar, bunu bir baraj olarak görüp destek verenler tarihin sayfalarında sarı sendikal mücadelenin aktörleri olarak anılacaktır. Buradan bütün çalışanlara seslenmek istiyorum. Gün haklarımıza sahip çıkma günüdür. Bizleri masada görmeyenlere, sendikal tekelleşmeye çanak tutmak isteyenlere ders verme günüdür. Siyasetin gölgesinde yapılan sendikacılığın çalışanlara reva gördüğü muameleye karşı durma günüdür. Ne yaparlarsa yapsınlar kendilerinden istifa edilmeyeceğine olan inançlarını bitirme günüdür. 

bottom of page