top of page

      Genel merkezimizle şubelerimizle bugün 6000 sayısına yaklaştığımız şu günlerde güçlü bir aile olduk. Eğitim iş kolunda Türkiye'nin 6. büyük sendikası, Üniversitelerde 3. büyük Sendikası konumuna yükselerek çalışma arkadaşlarımızın, kadrolarımızın, Üniversite İdari Personelinin güven kapısı olduk.

 

   Son günlerde bu kararlı ve hızlı yükselişimizle yaklaşık 20 yıldır  siyasi öğretmen sendikaları tarafından Üniversite İdari Personeli için bir tek kazanımın bile olmadığını yıllardır hiç bir çalışma yapmadığını gün yüzüne çıkarmamızla birlikte  hiç bir çalışması olmayan öğretmen sendikalarının haklarımızla ilgili çalışma yapmayan yapamayan bu sendikalar bugün %1 tekrar getireceğiz diye dedikodular üretiyorlarmış Bu konuya tekrar açıklık getirelim;

 

1- %1  kararı Danıştay tarafından yürütmesi durdurulmuş. Yürütme Durdurma Sonrası itirazlarda kabul edilmeyerek mahkeme tarafından iptal edilmiştir. 

 

2- 1 ay önce meclise siyasi öğretmen sendikaları tarafından hazırlanan %1 ile ilgili yine teklif verilmiş Plan ve Bütçe Komisyonuna verilen teklif komisyondan geçmemiştir. Bakanlıkta böyle bir şeyin gündemlerinde olmadığını belirtmiştir. 

 

3- Sendikamız 6000 sayısına ulaşarak Ülkemizde görev yapan 110.000 Üniversite İdari Personelinin Yaklaşık %5,5 unun üye olduğu bir sendika olarak Ne %1 Ne %3 Ne de %5 ile ilgili sorunu yoktur. Bu kararlı haklı mücadelemizle Mayıs ayında 20.000 üye sayısı hedefiyle yolumuza devam ediyoruz. Bir tek üyemizin bile tazminatı yatmazsa yada ÜNİPERSEN üyesi olduğu için bir maddi kaybı olursa bu kayıp sendikamız tarafından karşılanacağınada söz veriyoruz. 

 

4- Sendikamız 7 yıldır bugüne kadar Siyasi Öğretmen Sendikalarının karşısında üyelerimizi hiç bir zaman yalnız bırakmamıştır bırakmayacaktır. Üyelerimizden en düşük Aidatı kesmekteyiz. (Eğitimsen binde 8, AES binde 6 vb.) Genel merkez yöneticilerimizin telefonları her daim açık en az her yıl 2 kere üyelerimizi ziyaretlerimizle yanında oluyoruz. Hesaplarımız Web sayfamızda açık üye aidatlarımızı yine üyelerimize döndürmeye çalışıyoruz. Siyasete vb ideolojilerle üyelerimizi yan yana getirmiyoruz. Kişisel çıkarlar için değil topluluk menfaati için kanunların uygulanması hakların korunması, hak edene hakkının verilmesi için mücadele ediyoruz. 


Değerli Çalışma arkadaşlarımız kısaca ÜNİPERSEN üyesi olmak ayrıcalıktır. Çalışma arkadaşlarının, kadrolarının başlattığı bu asil mücadelede yanında olmaktır. Başın dik vicdanın rahat çalışmaktır. Üyelerimizin tamamı 3 ayda bir verilen sendika İkramiyesini eksiksiz alacaktır.

Red And Black Modern Business Conference Flyer Potrait (Facebook Gönderisi) (945 × 378 pik
bottom of page