top of page

              Türkiye'nin dört bir köşesindeki Üniversitelerde bu mücadelede  bizde varız, sizlerin yanınızdayız diyerek bize destek veren yürekli arkadaşlarımızı  Ziyaret etmeye devam ediyoruz ve Sendikamızı, Haklı Mücadelemizi anlatarak Sendikamız dışında 1 tek üniversite idari personeli kalmayacak şekilde bölünmüş parçalanmış Üniversite İdari Personelini bir araya getirmek idealiyle.  Sorunlarımızı Haklarımızı tek ses olarak dile getirerek 2022 yılını Üniversite İdari Personelinin Kazanım yılı yapmaya kararlıyız.


              Bu kapsamda Genel Başkan Yardımcılarımız Seyit DEMİRCİ ve Zeynel KAMAN Dicle  Üniversitesi, Batman Üniversitesi ve Mardin Artuklu Üniversitelerine ziyarette bulundular.


             Dicle Üniversitesi’nde  üyelerimizle yaptığımız toplantıda Üniversite İdari personelinin genel sorunları yanında Yaz Okulu, 2. Öğretim ücretleri, 3600 Ek gösterge, Geliştirme ödeneği ve 4B sözleşmeli personel konuları görüşülmüştür. Toplantı sonrası üyelerimizden aldığımız bilgi ve talepleri üniversite özelinde konuları aktarmak üzere Dicle Üniversitesi Genel Sekreter Yard. Mehmet Sıddık TEKSİN’e ziyarette bulunulmuş ve bu bilgiler aktarılmıştır. Bizi tüm samimiyetiyle karşılayarak personelin yararına olacak her işte ellerinden gelen desteği vereceklerini ifade eden  Genel Sekreter Yardımcımıza teşekkür ederiz.


           Kısa sürede en çok üyeye sahip 2. Sendika konumuna geldiğimiz ve emin adımlar ile Yetkili Sendika olmaya  yürüdüğümüz Batman Üniversitesinde üyelerimizin birimlerini dolaşarak ziyaret ettik. Orada öyle samimi ve güzel duyguda olan arkadaşlar ile tanıştık ki anlattıkları bizlerden bekledikleri, Kalplerindeki heyecanı, gelecek umutlarını, mücadelemize inançları ve bunlar için bizlere dua ve destekleri bizleri derinden etkiledi. Omuzlarımızda ki yükü daha da artırdı. Üniversite İdari Personeli arkadaşlarımıza bizlere gösterdikleri İlgi, Alaka ve Misafirperverliklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz, minnettarız. Çok kısa süre sonra Batman üniversitesinin hem yöneticilerine hem de üyelerimize tekrar ziyaret gerçekleştireceğiz. Sendikamızın siyasetten uzak kalmasını üniversite idari personelinin temsiliyetini sürdürmesi konusunda ki çizgisini bozmadığı sürece sonuna kadar desteklerini sunacaklarını ve Sendikamızın Batman Üniversitesinde Yetkili ve etkili olması için var gücüyle çalışacaklarını ileten tüm arkadaşlarımıza ayrıca teşekkür ederiz. 


         Mardin Üniversitesi’nde üyelerimizle bir araya geldik, Genel sorunlar ve üniversite özelinde sorunları konuştuk. Arkadaşlarımız burada da güçlü bir temsilciliğin temelini atmıştır. Ve bu çok daha güçlü bir temsilciliğin oluşturulması için bizde genel merkez olarak desteğimizi sürdüreceğiz. Mardin Artuklu Üniversitesi Genel Sekreteri Eyyüp BİRKAN’a  ziyaret gerçekleştirdik. Üyelerimizin dile getirdiği öğrenci olmadığı dönemlerde Yaz tatili vb. Üniversite’de çalışanlar yemek çıkmadığı, ısıtma sistemlerinin çalışma ofislerde kısıldığı ve soğukta çalışılmak durumunda kalındığı talebimizi iletildi. Bu talebimizi not alarak neden bu şekilde bir durum oluştuğunu ilgili birimlerden bilgi alacağını ve inşallah bu talebimiz olumlu karşılık bulacağına inanıyoruz. Ve sendika olarak yemek, servis vb imkanların çalışanlara sağlanması noktasında ki hassasiyetimizi dile getirdik. GYS ve UDS sınavlarının yapılması ve Şube Müdürü, Fakülte Sekreteri, Enstitü Sekreteri kadrolarına sınavla atanması,  noktasında talebimizi ilettik. Bizi tüm samimiyetiyle karşılayarak personelin ve üniversitelerin yararına olacak her işte ellerinden gelen desteği vereceklerini ifade eden Genel Sekreterimize teşekkür ederiz.

          Başkan KAMAN “ Binlerce km uzakta olan çalışma arkadaşlarımızla aynı heyecanla aynı mücadele azmiyle attan kalpler beni derinden etkiledi. Daha önce görmediğim yüzlerce çalışma arkadaşımla sanki yıllardır arkadaşmışım sanki yıllardır beraber çalışıyormuşum samimiyetini sonuna kadar hissettim biz bir aileyiz derken bunun sözde olmadığını bir kere daha anladık biz gerçekten büyük bir aile olmuşuz. Sendika ve şahsım adına bizi bir dakika yalnız bırakmayan Bölge ve Dicle Üniversitesi Temsilcimiz Kerbela YALÇIN’a, Batman Üniversitesi Temsilcimiz Mehmet Ali Demir’e Mardin Artuklu Üniversitesi Temsilcisi Orhan BAKIR’a ve gerçekten üye olarak değilde aile üyesi olarak sendikamızı bizleri kucaklayan üyelerimize tüm çalışma arkadaşlarımıza çok teşekkür ederim. 


           Bıkmadan, usanmadan, yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz. 2015 yılında yola çıktığımızda 6 ay sonra yorulur bıkarlar diyenler yıl 2022 biz buradayız hem de her geçen gün büyüyerek güçlenerek, Üniversitelerde tek tek yetkili olarak buradayız Çalışma Arkadaşlarımızın Yanındayız Üniversitelerde, MYO'larda Ofislerde, Atölyelerdeyiz. Peki siz nerdesiniz Memur maaşlarının durumu ortada Özlük haklarımızın durumu ortada Üniversite Memurları Ailesinden, Memleketinden ayrı SİZ NERDESİNİZ!!! Gökdelenli Makam Odalarında mı yoksa Lüks Makam Araçlarında mısınız ? biz sizi göremiyoruz... Neyse siz oradan bizi izlemeye devam edin...


            Teşkilatlanma Çalışmalarımız hızlı şekilde sürecek. Hep birlikte haklarımız için elimizden gelenin fazlasını yapmaya devam edeceğiz. Bu büyük mücadelede bu büyük ailede tüm üniversite idari personeli hep birlikte yer almalıdır. Tüm çalışma arkadaşlarımıza rica ediyoruz. Üyeliklerinizi sendikamıza alın üniversitenizde temsilciliğimiz yoksa temsilciliklerde öncü olun. 


Selam ve sevgilerimizle


Not: Nisan ayında Sendika toplu sözleşme ikramiyesi almak için üyelik formunuzu biran önce iletmeniz gerekiyor. Online üyeliğinizi web sayfamız üzerinden yapabilirsiniz.

www.unipersen.org.tr

Beyaz ve Pastel Sade Kolaj Facebook Gönderisi.png
Beyaz ve Pastel Sade Kolaj Facebook Gönderisi (2).png
Beyaz ve Pastel Sade Kolaj Facebook Gönderisi (1).png
bottom of page