top of page

Sendikamız Yöneticilerinden T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına Ziyaret

        2021-2022 yılını Üniversite İdari Personelinin ve Sendikamızın kazanım yılı olacağı sözünü sizlere verdik. Bu kapsamda çalışmalarımız  yoğun şekilde devam etmektedir. 

        Üniversite İdari Personel Sendikası olarak T.C. Çalışma Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcımız Dr. Ertuğrul SOYSAL’ı makamında ziyaret ettik. Öncelikle bizleri samimiyetle ağırlayarak taleplerimizi dinleyen Ertuğrul Bey’e teşekkür ederiz. Oldukça verimli geçen görüşmede; 


          Sendikalar arasında eşitsizliğe neden olan %1 kararının tekrardan gözden geçirilmesi konusundaki talebimizi kendilerine ilettik. Sendika olarak temsil ettiğimiz personel grubunun 120.000 Üniversite İdari Personeli olduğunu Eğitim İş Kolunda yer almamız nedeniyle 1,5 milyon Personel grubu ile değerlendirmenin yanlış olduğunu ve bir sayı olacaksa  Sendikal Sosyal, Mali haklar ve Şube açılması yeter sayısı olan 400  sayısının konulmasının doğru olacağı konusundaki görüşümüzü paylaştık.

        Ve Üniversite İdari Personelinin Sorunları hakkında bilgiler aktardık Üniversitelerin 3’lü saç ayağından oluştuğu ve bunların Öğrenci, Akademisyen ve İdari Personel olduğunu bu saç ayaklarından bir tanesinde yaşanan aksaklık Üniversitelerin istenilen başarıya ulaşmasına engel olacağını, o yüzden yıllardır geri planda kalan ve hak ettiği değeri göremeyen Üniversite İdari Personelinin aslında Üniversitelerin olmazsa olmazı olduğunu ve yıllardır çözüm bekleyen sorunlarımız olduğunu ve  kanayan yaramız olarak gündeme getirdiğimiz Tayin-Nakil Hakkı ile ilgili olarak kapsamlı bir çalışmanın acilen Cumhurbaşkanlığı Strateji Daire Başkanlığı ve İnsan Kaynakları Ofisi –Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığı-YÖK diğer paydaşlar ile ortak bir çalışmanın yapılarak çözüme ulaştırılması gerekliliğini ve Sendika olarak bu konuda yapılacak tüm çalışmalarda her konuda yardıma hazır olduğumuzu belirttik. Sendikamız çalışmalarına çok daha güçlü şekilde devam edecektir.

Bakanlık Son.png
bottom of page