top of page

TAYİN SORUNUMUZUN ÇÖZÜMÜ İÇİN TEKRAR YÖK VE ÇALIŞMA BAKANLIĞINA YAZILARIMIZI İLETTİK...

          Üniversite İdari Personeli olarak Türkiye’nin 100. Yılında 2024 yılına, halen ailesinden ayrı, memleketinden ayrı yaşamak zorunda bırakılan Tayin Nakil Hakkından yoksun. Kamuda en düşük maaşı alan kurumunda verilen hiçbir tazminatı alamayan kamu personeli olarak girmek istemiyoruz. Tayin- Nakil Hakkımızın olmaması her geçen gün çok daha fazla kişinin mağduriyetine neden olmaktadır. Üniversite Yönetimleri de Üniversite İdari Personeli de artık bu yükü taşıyamamaktadır.

 

         Sendikamızın ve Üniversite İdari Personelinin mücadelesi ve gayretleriyle 6 ncı ve 7 inci dönem Toplu Sözleşmelerde idari personelin tayin mağduriyetinin gidermek için önemli bir adım atıldı. Fakat bugüne kadar bu adımı destekleyecek somut bir hareket sergilenmemiştir. 100.000 Üniversite İdari Personelinin en doğal hakları olan Tayin sorununa çözümü bu kadar zor olmamalıdır.

 

          Bu kapsamda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile YÖK’e talep yazımızı ve taslak çalışmamızı tekrar ilettik. Tüm sorunlarımızı çözene kadar sendikal çalışmalarımızı var gücümüzle sürdürmeye devam edeceğiz.

 

          Üniversite İdari Personel Sendikası (ÜNİ-PER-SEN) olarak tek amaç ve gayemiz Üniversite İdari Personelinin haklarının elde edilerek hak ettiği değeri görmeleri için azimle, kararlılıkla, umutla çalışmaktayız.

bottom of page